pomoc dla TPZL

Pamięć o Jeziorku

DPP 00915 lipca 1943 roku rano Niemcy dokonali obławy na inteligencję w Łomży. Między godziną 4 a 7 rano aresztowano 52 osoby, które tego samego dnia rozstrzelano w Lesie Jeziorkowskim. Ocalał jedynie Jerzy Smurzyński, którego nie było w domu. W egzekucji stracił jednak rodziców. Rozstrzelano m.in dziewięcioro dzieci poniżej 8 roku życia.

Czytaj więcej: Pamięć o Jeziorku

Pomóż Towarzystwu i... sobie!

28 lomza herb xviRozliczając swoje dochody z ubiegłego roku i składając PIT, pamiętajcie o Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Składki członkowskie są symboliczne – zaledwie 24 złote rocznie. Tymczasem jest to ważny rok.  Na wydanie oczekuje kolejny, 14 już rocznik ZIEMIA ŁOMŻYŃSKA, a ponadto cztery kwartalniki WIADOMOŚCI ŁOMŻYŃSKIE. Rozstrzygamy kolejne edycje ważnych konkursów: na prace magisterskie i dyplowe poświęcone Łomży i Ziemi Łomżyńskiej oraz wspomnieniowy "W mieście, co było mi rajem..." A już za rok - ważne jubileusze: 600-lecie nadania Łomży praw miejskich i 60. rocznica powstania naszego Towarzystwa.
Czytaj więcej: Pomóż Towarzystwu i... sobie!

DZIĘKUJEMY Wam Przyjaciele za "1 procent"

1procent2 m

I prawo obfitości: Im więcej daję, tym więcej otrzymuję.

II prawo obfitości: Im więcej dziękuję, tym więcej doświadczam radości z otrzymanych rzeczy.

III prawo obfitości: Im więcej doświadczam radości, tym jestem szczęśliwszy i bardziej bogaty duchowo i materialnie.

Szanowna Pani, Szanowny Panie, Szanowni Państwo,                                                                                                            Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej troszczy się przede wszystkim o ochronę przeszłości naszej Małej Ojczyzny, o niesienie w kolejne pokolenia tego co w historii Łomży i Ziemi Łomżyńskiej było najwartościowsze, najciekawsze, najcenniejsze. To, mozolna, benedyktyńska praca. Z satysfakcją informujemy, że w minionym roku zanotowaliśmy kolejne sukcesy w tej dziedzinie. Było to jednak możliwe także dzięki Państwa otwartym sercom. Przekazany nam 1 procent podatku promienieje w kolejnych wydawnictwach naszego Towarzystwa, które służyć będą przez wiele lat przyszłym pokoleniom.

Czytaj więcej: DZIĘKUJEMY Wam Przyjaciele za "1 procent"

Podkategorie

Free business joomla templates