s-wyszynski-cytat

"Barbarzyńcy?" z nagrodą!

muzeum
Jolanta Deptuła i Małgorzata Kuklińska, pracownice działu archeologicznego  Muzeum Północno-Mazowieckiego w Łomży, zostały nagrodzone w konkursie na „Najciekawsze wydarzenie muzealne roku 2011”, organizowanego przez Podlaski Odział Stowarzyszenia Muzealników Polskich, przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego.

Celem konkursu jest promocja muzealnictwa i ochrona dziedzictwa kulturowego oraz wyróżnienie organizatorów wydarzeń muzealnych w województwie podlaskim. W konkursie odbywającym się od 2003 roku, nagradzane są muzealne wystawy, imprezy, festyny, programy edukacyjne, działalność naukowa, projekty badawcze i badania własne z zakresu archeologii, etnografii, historii, przyrody, sztuki. Brane są także pod uwagę muzealne publikacje. W dniu 11 maja 2012 roku, w Muzeum Okręgowym w Suwałkach odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu. Łomżyńskie „muzealniczki” otrzymały jedną z dwóch głównych, równorzędnych nagród za wystawę archeologiczną “Barbarzyńcy ?”. Ta unikalna ekspozycja, przygotowana ze zbiorów własnych Muzeum (wrzesień – listopad 2011), przedstawiała wyniki badań wykopaliskowych prowadzonych na cmentarzyskach datowanych od I wieku p.n.e. do III wieku n.e. położonych na terenie byłego województwa łomżyńskiego (m.in. w Drozdowie).

www.muzeum.4lomza.pl

SALONIK WYDAWNICZY

Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
ul. Sienkiewicza 8

Zapraszamy
codziennie od 8.00-15.00

JEDYNA W REGIONIE BAZA WYDAWNICTW O ŁOMŻY
I ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

1procencik

Dziękujemy Wszystkim,
którzy przekazali w swoim rocznym zeznaniu podatkowym swój jeden procent na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Free business joomla templates