s-wyszynski-cytat

Załomżeni 2018

P1010880 001W drugiej edycji Konkursu Fotograficznego ZAŁOMŻENIE jury przyznało tylko dwie nagrody główne. Pierwszą otrzymał Gabor Lörinczy za fotografię „Cmentarz we mgle”, a drugą – Katarzyna Szymańska za zdjęcia „Dzień kolorów” i „Obserwator”. Podsumowanie plonu konkursu oraz pokonkursowy wernisaż odbyły się w piątkowy wieczór 28 grudnia w Galerii „Na Sienkiewicza Osiem”.

P1010902Szczerze powiedziawszy jury (prof. Adam Czesław Dobroński - przewodniczący, Teresa Adamowska, Mirosław Kucisz, Marek Maliszewski i Józef Babiel) nie napracowało się zbytnio, bo do oceny miało tylko 19 zestawów fotografii, nadesłanych głównie przez fotografików łomżyńskich.Po raz pierwszy wpłynęły zestawy w kategorii „Łomża dawniej”. Na zdjęciach pojawiają się twarze ludzi, których nie ma już wśród nas. Jeden z wyróżnionych – red. Adam Dąbrowski przyniósł fotografię ślubną swoich rodziców na tle wieży ciśnień. Wspaniały, autentyczny ślad Łomży, której dziś próżno szukać w głębokich nawet archiwach. Być może jedyne takie zdjęcie, choć niewątpliwie zdjęć dawnej Łomży w szufladach łomżyniaków jest jeszcze bardzo wiele. P1010924Dyplomy i nagrody finansowe wręczali laureatom: przewodniczący jury, prof. Adam Cz. Dobroński i prezes Zarządu Głównego TPZŁ, Zygmunt Zdanowicz. W miniony piątek, 28 grudnia Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej ogłosił trzecią już edycję Konkursu Fotograficznego ZAŁOMŻENIE 2019. Jest zatem jeszcze co najmniej 10 miesięcy na to, by zrobić zdjęcie na miarę laureata konkursu, lub wydobyć z szuflady konkursową fotografię przedstawiającą Łomżę już „nieobecną”. Jest duża szansa, że właśnie te Wasze zdjęcia trafią do albumu fotograficznego o Łomży, który jest przygotowywany przez ZG TPZŁ. P1010889 001 Wyróżnienia II edycji konkursu: Patryk Modzelewski za zdjęcie „Tory”:, Rafał Lesicki za zdjęcie „Kochana Babcia Krysia 87 lat), Tomasz Roszkowski za zdjęcie „Piątnica budzi się ze snu”, Mariusz Zysk za zdjęcie „Gwiezdne wojny nad Łomżą, Tomasz Wróblewski za zdjęcie „Flaga z lotu ptaka”, Gabor Lörinczy za zdjęcie „Mój Ojciec”, Adam Dąbrowski za zdjęcie „16 sierpnia 1952”, oraz Adam Mocarski za zdjęcie „Tak zwana Muszla na ul. Zjazd”. Dyplomy za udział w konkursie otrzymali: Krystian Wysocki, Aleksandra Marczak, Michał Mieczkowski, Ewa Czerska, Kamil Galanek, Patrycja Świderska, Paweł Koczyński, Sławomir Przybyłowski i Wiesława Wiatr z Krakowa.

SALONIK WYDAWNICZY

Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
ul. Sienkiewicza 8

Zapraszamy
codziennie od 8.00-15.00

JEDYNA W REGIONIE BAZA WYDAWNICTW O ŁOMŻY
I ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

1procencik

Dziękujemy Wszystkim,
którzy przekazali w swoim rocznym zeznaniu podatkowym swój jeden procent na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Free business joomla templates