s-wyszynski-cytat

Łomżyniak z krwi i kości czyta "Wiadomości" 55

Okladka Strona 1Człowiek logicznie myślący nie będzie żałował 6 złotych, żeby dowiedzieć się między innymi o tym, z jaką lubością Niemcy fotografowali się na zniszczonej przez siebie Łomży, o dawnej frekwencji wyborczej sięgającej w Łomży 95 proc., o tym, co można było złapać w dawnej publicznej łaźni w Łomży, o okolicznościach budowy i oddania "nowego" mostu na Narwi, o tym jak powstawała przy Poznańskiej fabryka "Ziemniaków", a już na pewno o nieznanych dotąd, tajemniczych okolicznościach śmierci Kaliwody.

Dlaczego Łomża była tak ważna w okresie Konfederacji Barskiej i co uczynili Czochańscy, że Łomża tak wiele im zawdzięcza? Kim był prokurator Jursz? Dlaczego kinematograf "Miraż" miał rangę "pierwszorzędnego"? Co zawierał "bigos okupacyjny"? Że pomiędzy Ostrołęką a Łomżą przebiegała pilnie strzeżona granica? A ponadto: krótka historia łomżyńskich ulic, niezwykłe losy trze3ch przyjaciół z Łomży, gdzie podział się obraz łomżyński Leona Winterowskiego, artystyczne losy Grażyny Kędzielawskiej, jej syna Macieja i Iwony Sielskiej, kronika łomżyńska, sport i felieton Adama Dąbrowskiego! Do tego prawie 130 zdjęć! W sumie 48 stron pasjonującej lektury. Jubileuszowe, bo 55. wydanie "Wiadomości Łomżyńskich" już w sprzedaży: w siedzibie TPZŁ (Sienkiewicza 8) lub w Salnie Prasowym "U Darka" (Dworna 4). A najlepiej zaprenumerować: ciągle tylko 24 zł za rok, z dostawą do domu! Pamiętaj: ŁOMŻYNIAK Z KRWI I KOŚCI CZYTA "WIADOMOŚCI"!!!!

SALONIK WYDAWNICZY

Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
ul. Sienkiewicza 8

Zapraszamy
codziennie od 8.00-15.00

JEDYNA W REGIONIE BAZA WYDAWNICTW O ŁOMŻY
I ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

1procencik

Dziękujemy Wszystkim,
którzy przekazali w swoim rocznym zeznaniu podatkowym swój jeden procent na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Free business joomla templates