s-wyszynski-cytat

LAUREACI, LAUREACI...

171230101646Iwona Krzepkowska-Bułat z Piastowa - nagroda główna, Jerzy Tarczewski z Łomży - nagroda II, Danuta Węcławska ze Świebodzina - nagroda III i Nina Żyłko z Nowogrodu - wyróżnienie specjalne. Tak ułożyła się doborowa stawka V edycji konkursu na wspomnienia W MIEŚCIE, CO BYŁO MI RAJEM. Konkurs organizuje Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, w bardzo dobrej współpracy z Prezydentem Miasta Łomży.

Dziękujemy pani Naczelnik CWS, Ewie Sznejder za obecność i pomoc w ...honorowaniu laureatów. Ceremonia odbyła się w Galerii "Na Sienkiewicza 8" przy dość licznym udziale gości, którzy ulegli nastrojowemu klimatowi po odczytaniu fragmentu pracy pani Iwony Krzepkowskiej-Bułat "Moje ostatnie przedwojenne wakacje". Praca napisana wspaniałym językiem, o ogromnym ładunku pozytywnych emocji, ukazuje dar szczegółowej obserwacji wydarzeń i sytuacji. Jury w składzie: red. Wiesława Czartoryska, red. Maria Tocka i red. Wawrzyniec Kłosiński nie miało wątpliwości, że główna nagroda w tym roku powinna pojechać do Piastowa. Piątkowe spotkanie stało się okazją do ogłoszenia VI EDYCJI KONKURSU "W MIEŚCIE, CO BYŁO MI RAJEM". Przypomnijmy, że konkurs ma charakter otwarty, mogą w nim wziąć udział wszyscy zainteresowani. Prace - najlepiej w formie elektronicznej, ale niekoniecznie - można przesyłać do końca września 2018 roku. Wyniki zostaną ogłoszone w listopadzie 2018, podczas obchodów 60-lecia Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.
Podczas piątkowego spotkania uhonorowano także laureatów I edycji Konkursu Fotograficznego "ZAŁOMŻENIE". Główna nagroda stała się udziałem zaledwie 10-letniej Zosi Pędzińskiej. - Zorganizowaliśmy ten konkurs z myślą o 600-leciu nadania Łomży praw miejskich, bo chcemy wydać na ten jubileusz album „Załomżenie” – mówi Józef Babiel, wiceprezes Zarządu Głównego TPZŁ. – To pierwsza edycja tego konkursu, więc nie liczyliśmy na to, że jego plon od razu da materiał na pełen album, ale zakładaliśmy, że może on być jego uzupełnieniem, a wystawę pokonkursową otwieramy na przełomie 2017 i 2018, jako pierwszy element obchodów 600-lecia.
W pierwszej kategorii zgłoszono 16 zestawów zdjęć – dwa inne zestawy odrzucono z powodu braków regulaminowych. W zgodnej opinii wszystkich jurorów: Bogusława Skoka, Teresy Adamowskiej, Mirosława Kucisza i Marka Maliszewskiego najlepsze foty nadesłała Zofia Pędzińska. II miejscem podzielili się Agnieszka Zielewicz i Katarzyna Szymańska, wyróżniono zaś Michała Mieczkowskiego, Sławomira Przybyłowskiego, Patrycję Świderską i Zbigniewa Marka Żelaznego. Ogłoszono również II edycję konkursu fotograficznego ZAŁOMŻENIE.
Fot. Marek Maliszewski 4lomza.pl

SALONIK WYDAWNICZY

Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
ul. Sienkiewicza 8

Zapraszamy
codziennie od 8.00-15.00

JEDYNA W REGIONIE BAZA WYDAWNICTW O ŁOMŻY
I ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

1procencik

Dziękujemy Wszystkim,
którzy przekazali w swoim rocznym zeznaniu podatkowym swój jeden procent na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Free business joomla templates