s-wyszynski-cytat

"Fundamentalne" rocznice

WP 20171026 21 11 14 Pro 00180 dokładnie lat temu w Warszawie - jak to zarejestrowała red. Halina Miroszowa - zostało założone Stowarzyszenie Wychowanków Szkół Średnich Ziemi Łomżyńskiej. Wcześniej, bo 8 marca 1916 roku urodziło się - też w Warszawie - Akademickie Koło Łomżan.

AKŁ w latach 1916-1937 skupiało studentów. Miało na celu samopomoc koleżeńską, czasem nawet bytową, samokształceniową, także rozrywkową, ale przede wszystkim na bazie stałych kontaktów z miastem rodzinnym. Stowarzyszenie Wychowank...ów ograniczyło się tylko do absolwentów szkół łomżyńskich, tworzyło im możliwość społecznego działania na rzecz Łomży, ale też w ścisłym kontakcie z miastem rodzinnym. Działalność Stowarzyszenia przerwała wojna.
Obie organizacje pozostają do dziś fundamentem Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej, które w przyszłym roku świętować będzie swoje 60. urodziny!
Przez całe dziesięciolecia to zapis dat, faktów i ludzi, którzy sercem przylgnęli do naszego miasta, do naszej Ziemi. Macie z pewnością także takie osobowości w swojej pamięci. Piszcie o nich: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.
.">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.. Stwórzmy na 60-lecie naszego Towarzystwa poczet ludzi, którym Łomża i Ziemia Łomżyńska nie były obojętne, wiele im zawdzięczają, którzy zainwestowali tu wszystko, co mieli najcenniejsze. To nasze miejsce. To nasz (najwyższy!) czas!

SALONIK WYDAWNICZY

Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
ul. Sienkiewicza 8

Zapraszamy
codziennie od 8.00-15.00

JEDYNA W REGIONIE BAZA WYDAWNICTW O ŁOMŻY
I ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

1procencik

Dziękujemy Wszystkim,
którzy przekazali w swoim rocznym zeznaniu podatkowym swój jeden procent na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Free business joomla templates