s-wyszynski-cytat

Zmarł były Prezydent Łomży

Jan RachubkaW wieku 85 lat zmarł Jan Rachubka - prezydent Łomży w latach 1975-1978. Przez wiele lat aktywnie uczestniczył w życiu społecznym naszego miasta.

Jan Rachubka z wykształcenia był prawnikiem i ekonomistą. Ukończył Wydziału Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Przeszedł również przeszkolenie wojskowe - ukończył Dywizyjną Szkołę Artylerii w Chełmie w 1953, a w 1956 przeszedł przeszkolenie na Wyższej Oficerskiej Szkole Artylerii w Toruniu. Pracował m.in. jako zastępca dyr. ds. ekonomicznych - główny ekonomista w Zakładach Przemysłu Ziemniaczanego „Łomża” , był dyrektorem Łomżyńskich Zakładów Przemysłu Terenowego w Łomży, oraz dyrektorem wydziału Urzędu Wojewódzkiego w Łomży. Prowadził też obsługę prawną w kilku jednostkach organizacyjnych, m.in. w Kombinacie Państwowych Gospodarstw Rolnych „Wizna” w Grądach Woniecko, Międzygminnym Związku Wodociągów i Kanalizacji w Łomży, Spółce z o.o. „Wodociągi Wiejskie” w Łomży. 
Działał społecznie - był członkiem m.in. Łomżyńskiego Towarzystwa Naukowego im. Wagów w Łomży od momentu jego powstania, członkiem Rady Okręgowej Izby Radców Prawnych w Białymstoku i działaczem związku łowieckiego, w którym przez lata pełnił funkcję prezesa i wiceprezes Wojewódzkiego Sądu Łowieckiego w Łomży. 

Ostatnie pożegnanie Zmarłego rozpocznie się w środę, 16 sierpnia w Domu Pogrzebowym przy ul. Przykoszarowej o godz. 8.30, kiedy to doczesne szczątki b. Prezydenta zostaną wystawione w kaplicy przy ul. Przykoszarowej. Ceremonia pogrzebowa o godz. 10:00 w Domu Pogrzebowym Marczyk przy ul. Przykoszarowej. Jan Rachubka spocznie na starym cmentarzu przy ul. Mikołaja Kopernika d. Świętego Mikołaja.

Najbliższym ś.p. Jana Rachubki szczere wyrazy współczucia składa Zarząd Główny Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

SALONIK WYDAWNICZY

Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
ul. Sienkiewicza 8

Zapraszamy
codziennie od 8.00-15.00

JEDYNA W REGIONIE BAZA WYDAWNICTW O ŁOMŻY
I ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

1procencik

Dziękujemy Wszystkim,
którzy przekazali w swoim rocznym zeznaniu podatkowym swój jeden procent na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Free business joomla templates