s-wyszynski-cytat

Śladami Prezydenta Świderskiego

rafałRafał Sobierański z Włocławka ma 32 lata. Jest wnukiem prezydenta Łomży z okresu 1919-1934, Władysława Świderskiego - człowieka niezwykle Łomży zasłużonego. Zasłynął zwłaszcza organizacją ludności cywilnej do wspierania wojsk podczas zmagań z bolszewią na fortach w Piątnicy na przełomie lipca i sierpnia 1920 r. Napisał też monografię swego ukochanego miasta.

Pod koniec 1940 r. deportowany z rodziną do Kazachstanu. Zmarł na tyfus 3 kwietnia 1942 roku. Miał tylko 63 lata. Pan Rafał przyjechał do Łomży, by poznać miasto pradziadka i... przygotować dokumentację na 94 urodziny swego dziadka, syna Władysława, także Władysława. Spotkał się m.in. z panią wiceprezydent Agnieszką Muzyk i Towarzystwem Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej. Wrócił do Włocławka zafascynowany Łomżą, gościnnością i ludźmi, czemu dał dowód m.in. na facebooku. A nam przysłał w prezencie nieznaną dotąd fotografię pradziadka...

swid

Więcej na ten temat - w 51 wydaniu WIADOMOŚCI ŁOMŻYŃSKICH we wrześniu b.r.

SALONIK WYDAWNICZY

Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
ul. Sienkiewicza 8

Zapraszamy
codziennie od 8.00-15.00

JEDYNA W REGIONIE BAZA WYDAWNICTW O ŁOMŻY
I ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

1procencik

Dziękujemy Wszystkim,
którzy przekazali w swoim rocznym zeznaniu podatkowym swój jeden procent na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Free business joomla templates