s-wyszynski-cytat

Pięćdziesiątka WIADOMOŚCI!

20170703 203704 001W foliowanej okładce, w technice UV ukazało się specjalne, jubileuszowe, 50 wydanie WIADOMOŚCI ŁOMŻYŃSKICH. 48 stron pasjonującej lektury. Już okładka zachęca do lektury za sprawą niezwykle subtelnego zdjęcia młodej i pięknej łomżyńskiej artystki, Weroniki Adamowskiej, której prace podziwiać możemy w Galerii Sztuki Współczesnej przy Dwornej 13.

Zapraszamy do Saloniku Prasowego U DARKA przy ul. Dwornej 4 i do Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej po świeżutkie jeszcze egzemplarze kwartalnika. Pękają ładnymi zdjęciami i wartościowymi tekstami. Jest m.in. ciąg dalszy historii oprawcy łomżyniaków z II wojny, Ryszarda Radtke, prof. Dobroński wpadł na trop „Postępowego pana Macieja”, a dr Jerzy Jastrzębski przypomina historię Domu Ludowego. Gdzie podziało się ciało biskupa Szymańskiego z łomżyńskiego klasztoru OO. Kapucynów, dlaczego jego ostatnich dniach opustoszał? Pamiętacie łomżyńską „Siłaczkę”, Helenę Czernekową? Mamy nowe fakty o Jej niezwykłym życiu. Jest wspomnienie o dawnej Szkole Podstawowej Nr 6, o tym jak zmieniały się nazwy ulic w Łomży „za Hitlera” i „za Sowieta”,o 17-latku z Łomży, którego los pochował na słynnym cmentarzu w Zakopanem, o losach polskich dzieci na Syberii i niezwykła wyprawa łomżyńską „Ciuchcią”. W „Gońcu kulturalnym” Karolina Skłodowska pisze m.in. o niezwykłych dziełach Weroniki Adamowskiej, a Wiesława Pawlak o tym, jak łomżyniacy i ich sąsiedzi wspierają zbiory Muzeum Północno-Mazowieckiego. Nie mogło zabraknąć oczywiście bogatej, ilustrowanej i bardzo perfekcyjnej "Kroniki łomżyńskiej" w benedyktyńskim opracowaniu Zygmunta Zdanowicza, zawierającej wszystko, co w ostatnim kwartale działo się wokół Łomży i Ziemi Łomżyńskiej. Nie ma się co ociągać. 6 złotych, to akurat tyle, ile warto wydać za solidną i rzetelną porcję najnowszych, unikalnych wiadomości o mieście, w którym żyjesz i które jest dla Ciebie ważne. Przeczytaj i napisz szczerze, co sądzisz o „Wiadomościach Łomżyńskich”. Opublikujemy w kolejnym wydaniu. Tego się nie żałuje!

SALONIK WYDAWNICZY

Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej
ul. Sienkiewicza 8

Zapraszamy
codziennie od 8.00-15.00

JEDYNA W REGIONIE BAZA WYDAWNICTW O ŁOMŻY
I ZIEMI ŁOMŻYŃSKIEJ

1procencik

Dziękujemy Wszystkim,
którzy przekazali w swoim rocznym zeznaniu podatkowym swój jeden procent na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Łomżyńskiej.

Free business joomla templates